Archív novinek 2014

 

Podzimní kolo celostátní hry Plamen

V sobotu 11.10. 2014 v Nové Vsi proběhlo podzimní kolo celostátní hry Plamen. Mladí hasiči z Vratimova reprezentovali náš sbor jak v kategorii mladší, tak i v kategoii starších žáků. Celkové vyhodnocení celoroční činnosti pak proběhne po jarním kole v květnu 2015. (VB)

Na začátek stránky


20. ročník Memoriálu Lukáše Pastrňáka

V sobotu 4.10. 2014 proběhl, jako každoročně před hasičskou zbrojnicí ve Vratimově, branný závod mládeže. (VB)

VÝSLEDKY:         MLADŠÍ ŽÁCI
                             STARŠÍ ŽÁCI

Na začátek stránky


Hasičský ROCK FEST je úspěšně za námi

Akce roku pořádána 3. září 2014pro občany téměř všech věkových kategorií se povedla na výbornou. Vše proběhlo před a za hasičskou zbrojnicí ve Vratimově. Od 15 hodin byl připravený program pro děti - překážková dráha, skákací hrad a jiné aktivity a od 17 hodin začaly hrát kapely. Nechybělo výborné jídlo a pití, ochutnávka domácích marmelád, malování na obličej a tradiční hasičské kolo štěstí.

Malý deštík ve večerních hodinách sice trochu pokazil jinak velmi vydařené odpoledne ,ale jak jsem to tak sledoval, tak to lidem až tak moc nevadilo. Poděkování patří všem účinkujícím, všem pořadatelům, všem sousedům a v neposlední řadě i Městu Vratimov. Když bude vše jako letos, tak se akce bude třeba i opakovat.

FOTKY Z AKCE NAJDETE ZDE. (RB)

Na začátek stránky


Pozvánka na ROCK FEST

Přijměte prosím všichni pozvání na 0.ročník jedinečné kulturně hudební akce pro malé a později spíše pro velké s názvem HASIČSKÝ ROCK FEST.

Od 15 hodin bude pro děti i dospělé připravené bohaté občerstvení a doprovodný program. Od 17 hodin začne hrát první kapela W.O.CH., následně Nepřijatý hovor, All These Memories a na závěr Public Relations

Pro děti :

* dětská překážková dráha ve stylu nedávných závodu TFA  (nejtvrdší hasič přežívá) zakončená skákacím hradem * skákací hrad * malování na obličej  a další soutěže

Pro dospělé:

* pití piva na čas * hod hasícím přístrojem 

Pro všechny bude připravena ukázka techniky hasičů, ukázka vojenské techniky Army landu Vratimov + Paintballová střelnice

Na všechny se těší Vaši hasiči z Vratimova.

Na začátek stránky


Pohár sv. Foriána

Pohárová soutěž okrsku Ostrava - Venkov, která se uskutečnila v neděli dopoledne 11.5.2014 v Ostravě Radvanicích proběhla poprvé v odlehčené verzi. Od klasického útoku pro 7 závodníků, se startovní čára smrskla pouze na 5 startujících. Na závodní trati přibylo i proběhnutí tunelem a výstroj v podobě opasku a přilby se oblékala přímo před samotným provedením útoku, kdy čas již samozřejmě neúprosně běžel... Rozhodovala rychlost a zručnost ve vystrojení a pak i samotný útok, s dopravním a útočným vedením, které bylo zkráceno na 1xC na každém proudu, taženým do mírného kopečku. Kdo by si myslel, že sestříknutím terců vše končí a je padla, mýlil by se... Časomíra se zastavila až ve chvili, kdy celá pětice doběhla zpět k původnímu vystrojnímu místu kde se musela odstrojit od opasku a přilby. Tímto měli splněno a stopky se konečně zastavily....

Radvaničtí okrskovou soutěž O pohár sv. Floriána připojili ke své tradiční soutězi v PS a proto jsme se mohli těšit na dvojité vyhodnocení.
Vratimovské družstvo skončilo celkově v soutěži na 5.místě, ale v rámci vyhodnocení okrsku Ostrava - Venkov obsadili skvělé 3.místo, což jako "comeback" do světa požárního sportu není vůbec špatné... (VB)


Na začátek stránky


Netradiční soutěž družstev v požárním sportu

Druhý květnový státní svátek patří již tradičně NEtradiční soutěži v požárním sportu, kterou pořádá sbor dobrovolných hasičů v sousedních Řepištích... Hlavním duchem a motem soutěže je stroj PS-8 se kterým byly k vidění skvělé výkony všech zúčastněných soutěžních družstev...

Letošní již 7.ročník probíhal za situace:
Výjezdová jednotka je na výletě, když v tom je povolána k zásahu. Potíž je v tom, že mají jen 4 jízdní kola. Strojník byl naštěstí doma, ale trápí ho houser a má omezenou hybnost...

Provedení útoku:
• základna 2x2 m
• savice 4 ks samostatně nesešroubované
• stroj před startem v chodu, umístěn na základně
• veškeré nářadí je uloženo na základně samostatně, hadice v kotoučích
• útok provádí družstvo v počtu 7 členů
• pořadí družstev vylosujeme při nástupu
• čas měřen elektronicky, kontrolně stopkami
• sání s ohledem na nechlazený stroj v první fázi max. 1 minuta

7 členné družstvo sedí na lavičce a má před sebou 6 krabiček. Vedle lavičky jsou ve stojanu na kola 4 jízdní kola. Po startu si všichni členové kromě strojníka otevřou krabičku a ti, kteří ji budou mít uvnitř zelenou, nasednou na kolo a jedou na základnu, ti s červeným vnitřkem zůstanou sedět a budou jen hlasitě fandit. Strojník odchází pěšky. Protože má zdravotní omezení, jeho činnost se omezí jen na práci se strojem, nesmí si připojit ani savici, ani hadici, ani nijak pomáhat družstvu. 4 členné družtvo po dojezdu k základně jakýmkoli způsobem provede montáž sacího vedení ( koš, 4 savice, stroj), dopravního vedení ( 2 „B“, rozdělovač) a útočného vedení ( 4 „C“ a 2 proudnice „C“ ) pro pravý i levý proud a srazí terče.

O zábavu bylo postaráno....!

Výsledek pro Vratimov......1.místo.... (VB)


Na začátek stránky


Předání nové zásahové techniky vratimovským hasičům

V sobotu 3.5.2014 v 15:00 proběhlo oficiální předání zásahové techniky do užívaní jednotce SDH Vratimov.
Akce proběhla za přítomnosti starostky města JUDr. Dagmar Hrudové, místostarosty Ivo Kičmera, velitele stanice HZS MSK O.- Hrabůvka npor. Bc. Tomáše Beinhauera, náměstka krajského starosty SHČMS Richarda Dudka, DiS a poděkování také patří zástupcům
z řad okolních bratrských sborů.

Díky štědrosti města Vratimov byl v loňském roce pořízen zcela nový dopravní automobil Renault Master s devíti místy pro posádku. Toto vozidlo nahradilo již nevyhovující a techniky i morálně zastaralé vozidlo Avia. To již svým technickým stavem a hlavně spolehlivostí již delší dobu nevyhovovalo našim požadavkům.
Po převzetí vozidla od dodavatele následovala jeho povrchová úprava za pomoci reflexní fólie a před koncem loňského roku se podařilo zajistit montáž výstražného světelného a zvukového zařízení. Toto zařízení v hodnotě cca 60 tisíc korun se podařilo získat bezplatně jako sponzorský dar od firmy KES Vratimov. Což je mimo jiné také odrazem dlouhodobé úspěšné spolupráce mezi naši jednotkou a touto firmou. Tímto bychom chtěli firmě KES poděkovat nejen za tento dar, ale také za spolupráci a přejeme si aby byla i nadále prospěšná pro obě strany. V letošním roce plánujeme úpravy vnitřního prostoru vozidla tak, aby plně vyhovovalo našim požadavkům. Vozidlo je již zařazeno do výjezdu a slouží jednotce.


Další velkou změnou ve vozovém parku naši jednotky je obměna dosluhujícího vozidla CAS-32 T148, které bylo nahrazeno novějším vozidlem CAS-32 T815, které se podařilo získat bezúplatným převodem z majetku krajského úřadu. I v tomto případě se jednalo o dlouhodobou snahu řešit nevyhovující stav vozidla T148. Cisterna je po provedení několika svépomocných úprav také plně zařazena do provozu u naši jednotky.

Při slavnostním nástupu jednotky mimo jiné proběhlo i ocenění a poděkování členům jednotky za svou již dvacetiletou službu našemu městu.

Akce dále pokračovala zábavným odpolednem pro děti, se zpožděním dorazily i čarodějnice, které unikly žehu, postavili jsme májku a oslavili svátek sv. Floriána.... (VB)


Na začátek stránky


Slib nových příslušníku HZS MSK a ocenění jejich starších kolegů věrnostními medailemi

V chladnou dopolední sobotu 3.5.2014, proběhl u sochy sv. Floriána na Masarykově náměstí v centru Ostravy slavnostní slib nových příslušníků HZS MSK.

Jejich sedm desítek zkušenějších kolegů, také z HZS MSK, obdrželo medaile Za věrnost druhého a třetího stupně, tedy za 20 let, resp. 10 let poctivé služby u sboru.

Slavnostního aktu se zúčastnily také tři desítky praporů sborů dobrovolných hasičů z různých měst a obcí Moravskoslezské­ho kraje.

Více o akci naleznete ZDE

Vratimovská hasičská zástava samozřejmě nechyběla !  (VB)


Na začátek stránky


Srdečně Vás zvou vratimovští hasičiPOZOR!!! POZOR!!!

Nový plakát plesu, nový termín
28. února 2014

Na začátek stránkyNa začátek stránky