Archív novinek 2020

26. ročník Memoriál LUKÁŠE PASTRŇÁKA

Výsledky branného závodu mládeže konaného v sobotu 3.10.2020 (VB).

KATEGORIE STARŠÍ

KATEGORIE MLADŠÍ

Na začátek stránky


Tradiční jarní hasičské akce letos takřka neproběhly

Jaro, to je období roku, kdy hasiči žijí svými tradicemi, slaví svátky jara a připomínají si svátek svého patrona sv. Floriána.

V letošním roce tomu bylo jinak než je obvyklé. Není čemu se divit. Do našeho každodenního života zasáhla koronavirová pandémie a v rámci boje s touto nákazou došlo k omezování soukromých i veřejnách akcí.

Za zmíňku stojí zrušení tradiční celonárodní hasičské pouti na sv. Hostýně, setkání hasičských praporů a jarních soutěží v požárním sportu.

Nicméně i v této vyjímečné době proběhly například bohoslužby ke svátku svatého Floriána, které jsme mohli sledovat v televizi nebo na internetu.

ZDE bohoslužba ke svátku sv. Floriána.

Lze si jen přát, aby se situace co nejrychlejí navrátila zpět k normálu a my se mohli opět bez omezení potkávat na soukromých i veřejných hasičských akcích. (VB)

Na začátek stránky


Preventivní desinfekce veřejných míst ve městě

S ohledem k aktuálně probíhající epidemii Koronaviru provádí naše zásahová jednotka, ná žádost města Vratimov, pravidelnou desinfekci veřených míst v našem městě.
Tuto činnost provádíme 2x týdně a směřujeme je do podvečerních hodin, kdy již uz nehrozí kumulace občanů na těchto prostranstvích.

Zaměřujeme se hlavně na místa, kde se shromažďuje větší počet občanů a provádíme desinfekci například zastávek MHD a laviček na náměstí. Pro tyto účely využíváme desinfekci, kterou postřikovačem aplikujeme na dané plochy. (VB)

Na začátek stránky


Vratimovští hasiči vydávali občanům Vratimova desinfekci

Dva dubnové úterky, zásahová jednotka vratimovských hasičů vydávala na své základně (=hasičské zbrojnici), desinfekci občanům našeho města.

Desinfekční prostředek spolu s šitými rouškami hasiči vydávali občanům od 17 do 19 hodin.

Zájem o desinfekci mezi občany byl a výdej prostředku probíhal hladce, bez jakýchkoliv problémů. (VB)

 Na začátek stránky


Výdej dezinfekce pro občany města

V úterý 28.4. od 17.00 do 19.00 bude v hasičské zbrojnici ve Vratimově probíhat bezplatný výdej dezinfekce pro občany města 0,5 litru pro domácnost.
Nádobu na dezinfekci si zajistí odběratel.

 Na začátek stránky


Výdej dezinfekce pro občany města

V úterý 21.4. od 17.00 do 19.00 bude v hasičské zbrojnici ve Vratimově probíhat bezplatný výdej dezinfekce pro občany města 0,5 litru pro domácnost.
Nádobu na dezinfekci si zajistí odběratel.

 Na začátek stránky


Spolupráce složek IZS

V rámci spolupráce složek Integrovaného záchranného systému byla naše jednotka několikrát povolávána, spolu s dalšími vybranými, k pomoci při vykládkách a překládkách zdravotnického materiálu z Číny, které pak dále hasiči rozváželi do nemocnic a sociálních zařízení v rámci celého Moravskoslezského kraje.

Jednalo se roušky, rukavice, ochranné brýle a štíty, jednorázové obleky a návleky na boty. (VB)

Na začátek stránky


Rozvoz "ANTI-kovid" balíčků vratimovským seniorům

Město Vratimov připravilo pro vratimovské seniory, ve věkové skupině 80+, "ANTI-kovidový" balíček, který obsahoval informační leták, desinfekci a šitou roušku.

Hasiči z Vratimova a Horních Datyň byli vedením města oslovení pro zajištění distribuce.

Naše zásahová jednotka měla na starosti vratimovskou část města.
O víkendu 4. a 5. dubna 2020 jsme tyto balíčky, dle připravených seznamů, rozvezli naším spoluobčanům. (VB)

Na začátek stránky


Vratimovští hasiči získali nové vybavení

Zásahová jednotka obdržela nové technické prostředky, které byly zakoupeny Hasičským záchranným sborem z prostředků Moravskoslezského kraje.

Skladba získaného vybavení se nejen odráží od předurčeností naší jednotky na zásahy u dopravních nehod a záchranu osob z vody. Navíc jsme obdrželi i detektor plynů a samonosnou nádrž na vodu o objemu 3000 litrů.

 

          Víceplynový detektor X-am 5000.                   Záchranné sáně RS5, vhodné na vodu i led.

           

     Stabilizační tyč pro zajištění vozidla u DN.                         Samonosná nádrž na vodu 3000l.

Po praktickém seznámení s obsluhou a prací s tímto vybavení byly prostředky umístěny na zásahová vozidla. (VB)

Na začátek stránky


Hasičský ples

V pátek 31. ledna 2020 náš sbor uspořádali stejně jako každý rok tradiční hasičský ples. Kavárna společenského domu byla pro veřejnost otevřena od 19 hodin. Krátce po 20 hodině starosta sboru Víťa Bujok zahájil ples krátkou řečí, představil nabídku jídla a pití, sponzory plesu, pozval hosty do fotokoutku a popřál všem příjemnou zábavu.
                         
K poslechu a tanci vyhrávala kapela Lord. Hned při první hudební sérii se zcela zaplnil taneční parket a byl plný až do úplného ukončení plesu, tedy do 4 hodin ráno. Po celou dobu bylo možno navštívit peklo i bar a dát si nějakou tu štamprli, víno, sekt a nealko. Nechyběl ani bohatý výběr z výborného jídla.
Na závěr moc děkuji všem organizátorům za bezchybnou práci v průběhu celého večera, všem hostům za návštěvu a sponzorům za podporu této společenské akce. Již teď Vás všechny srdečně zveme a těšíme se na další ročník. (VB)

 Na začátek stránky


 

 Na začátek stránky


Na začátek stránky