Archív novinek 2017

Ani v předvánočním čase neleníme a poctivě se cvičíme

V sobotu 16.12.2017 si členové jednotky naplánovali cvičení v Dolní oblasti Vítkovic. Námětem cvičení bylo sledování rozvoje a chování požáru v uzavřených prostorech, hašení požáru, orientace v zakouřeném prostředí, tvoření dopravního a útočného hadicového vedení, a v poslední fázi odvětrávání kouře z budovy. Poté už jen chybělo smotání špinavých hadic a odjezd zpátky na zbrojnici, kde se muselo vše vyčistit a doplnit, tak aby jsme byli zase schopni kdykoliv vyjet k zásahu. (LM)

 

Více fotek: ZDE

Video: ZDE

Na začátek stránky


Taktické cvičení v Dům děti a mládeže Vratimov

Je čtvrtek 9.11.2017 a v Dům Dětí a Mládeže ve Vratimově probíhají běžné kroužky dětí. Bylo asi půl šesté večer a z prostor sálu se vyvalil hustý dým. První kdo tento dým zpozoroval vyhlásil požární poplach slovy: "HOŘÍ, HOŘÍ". Začala evakuace a všechny děti na pokyn svých vedoucích opustily budovy únikovými východy. Paní recepční zavolala na tísňovou linku hasičů s číslem 150. Během pár minut dorazila na místo jednotka dobrovolných hasičů z Vratimova. Ti okamžitě zjistili, že v budově se, i přes snahu vedoucích kroužku, stále ještě nacházejí lidé. Hasiči proto okamžitě zahájili průzkum objektu a vyhledávání osob. Další skupina hasičů už v ten moment vytvářelo dopravní vedení z hadic a po vyvedení všech zbývajících osob, požár okamžitě zlikvidovali.
Tak přesně takový scénář mělo naše taktické cvičení. (LM)

Na začátek stránky


Výcvik na vodním kanále v Opavě

Čtyři členové naší jednotky se zúčastnili výcviku, pod vedením zkušených instruktorů, na divoké řece, který se konal na slalomovém kanále v Opavě. Hasiči si vyzkoušeli v první fázi hod "házečkou" (což je navinuté lano v pytlíku které se hází ze břehu, sloužící pro záchranu tonoucích osob ve vodě), poté se hasiči přesunuli ve speciálních oblecích a záchranných vestách do vody, která v tomto období má kolem 10° C. Vyzkoušeli si sebezáchranu ze silného proudu řeky, hod záchranného lana na osobu unášenou proudem řeky, skok pro osobu do proudu a její záchranu z koryta řeky. Když měli natrénováno, přesunuli se na nafukovací člun tzv. "raft". Učili se ho ovládat na klidné řece, vést a rozdávat pokyny, způsoby plavby a jako test museli zvládnou sjet divokou řeku, což se jim povedlo. Nyní budou tito členové předávat zkušenosti dále do jednotky. (LM)

                  

Na začátek stránky


Nadační běh CRAFT RUNFEST

Představ si, že je ráno, musíš do školy a taťka tě vezme cestou do práce, aby jsi tam byl včas. Ve škole je vše celkem v klidu, ale najednou tě začne bolet hlava. Jdeš na záchod a pak - pak už nic ...... Probereš se z kómatu, začneš vnímat, ale nemůžeš pohnout jediným svalem a všude máš v těle hadičky a .....vůbec nevíš, co se děje. Kolem mamka, taťka, doktoři, sestřičky.....nejde jim dát najevo, že je slyšíš.....Všichni kolem mluví o kómatu a o prasklé malformaci a krvácení v pravé části mozku a tváří se děsivě vážně... Díky Bohu a skvělé péči všech na OPRIP, lidem z hyperbarické komory, začínáš dělat pokroky a už pohneš jedním prstem pravé ruky. Všichni kolem se ti snaží pomoci přesto, že se nemůžeš hýbat, cvičí s tebou každý den, každý týden, každý měsíc. Vůlí se snažíš urvat vše, ale tělo reaguje pomaleji než chceš. Představ si.... že makáš, jak to jde, přidáváš si hodiny cvičení, aby se levá strana probudila. To vše zvládáš kombinovat se studiem na gymnáziu - vyšli ti vstříc, máš individuální plán a s pomoci spolužáků, mamky stíháš učivo, i když je ve španělštině... Každý den, cvičení - učení, cvičení - učení. Pravá strana se probudila, pravou rukou zvládáš vše, ale jelikož levá strana neposlouchá musíš jezdit na vozíku. Komplikací je, že rehabilitace, jenž je plně hrazená pojišťovnou je omezená a program cvičení, který ti nejvíce pomáhá v Klimkovicích je drahý. Ale ty nechceš přestat, ty chceš dál makat a peníze jsou jenom další překážkou, kterou musíš s blízkými překonat.Představ si... 

Jmenuji se Milan, je mi 17 let a během jednoho okamžiku se mi změnil život. To, co si představuješ, já prožívám. Nechci to vzdát, mám svůj sen, svůj cíl. Chci chodit, chci běhat, chci lyžovat, hrát basket, chci být samostatný.

Přesně kvůli tomuhle příběhu se členové jednotky rozhodli se zúčastnit nadačního běhu CRAFT RUNFEST, který se konal v Ostravě a výtěžek z registrací půjde na rehabilitace pro Milana, který je občan Vratimova. (LM)

            

Na začátek stránky


Hasičský ROCKFest bude i letos!

I letos, tak jako v minulých 3 ročnících, budou vratimovští hasiči pořádat hasičský ROCKFest a to 9.9.2017.
Aktuálně probíhá organizační zajištění a příprava celé této náročné akce. V nejbližší době bude zveřejněn oficiální plakát tohoto ročníku. Již teď se těšte na na program pro děti a dospělé! Dobré jídlo a pití je pro Vás u hasičů zajištěno. (VB)

Tvým jediným úkolem je, si rezervovat termín 9.9.2017!

Prostě musíš přijít k vratimovské hasičárně!!!


Na začátek stránky


Plánovaná rekonstrukce hasičské zbrojnice

Zastupitelstvo našeho města na svém zasedání dne 14.6.2017 schválilo přijetí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), oblast podpory 1.3 – Zvýšení připravenosti k řešení a řízení rizik a katastrof, pro projekt „Hasičská zbrojnice Vratimov – rekonstrukce a dostavba objektu“.

Lze si jen přát, aby všechny další kroky a náležitosti proběhly hladce.

Možná, že již v příštím roce budeme, v nově zrekonstruované hasičské zbrojnici, jako vždy připraveni kdykoliv a komukoliv pomoci. (VB)

Na začátek stránky


Kácení stromů u kulturního střediska ve Vratimově

Ve středu 28.6. 2017 v dopoledních hodinách prováděla jednotka vratimovského hasičského sboru kácení 5-ti stromů v okolí vchodu do knihovny ve Vratimově. Plánované a povolené kácení vzrostlých tůjí bylo provedeno z důvodů renontrukce střechy KS.
Toto kácení, které bylo na žádost našeho města, jednotka pojala jako příležitost pro výcvik členů, kteří jsou nositeli "pilařského" průkazu. (VB)

         

Na začátek stránky


Výcvik jednotky na vratimovském jezu

25. červan 2017 proběhl třetí výcvik jednotky zaměřený na práci na vodě, konkrétně na práci na tekoucí vodě a záchranu osob z jezu. Vzhledem k tomu, že nebezpečný jez se nachází v našem hasebním obvodu, byl výcvik prováděn na řece Ostravici na vratimovském jezu. Jednotka si vyzkoušela přemostění přes řeku pomoci lana, na který je následně připoután člun ze kterého se vyhledává utonulá osoba, dále záchranu tonoucích z vodní válce pomoci házecích pytlíků i skokem pro tonoucího z hrany jezu. Pro všechny tyto činnosti musí být hasiči řádně vycvičeni a vystrojeni ochrannými pomůckami, proto to nikdy nezkoušejte sami a raději ihned volejte na linku tísňového volání. (RB)

Na začátek stránky


S hasičským praporem na vratimovké pouti

Jistou tradicí se stala hasičská účast na slavnostní bohoslužbě u příležitosti vratimovské pouti, která se konala poslední červnovou neděli. Společně s kolegy z Horních Datyň jsme byli přítomni i s naším hasičským praporem. (VB)

Na začátek stránky


Výcvik hasičů tří zemí v Ostravě

Od 18. do 22. června 2017 probíhlal mezinárodní výcvik DIRECT (Disaster Resilient Communities and Towns). Týdenní společný výcvik s jednotkami ze Slovinska a Černé Hory určený pro členy jednotek předurčených pro zásahy při dopravních nehodách. Jednalo se o cvičení v rámci programu EU pro výměnu zkušeností s důrazem na praktický výcvik. V rámci programu byl absolvován také kurz bezpečné jízdy v centru bezpečné jízdy LIBROS v Ostravě.

Jednotku vratimovského hasičského sboru zastupoval Michal Biedroň a spolu s ním se akce účastnil i Dalibor Vlček, který zastupoval stanici HZS MSK v Karviné. (VB)

   

Na začátek stránky


Poslední schůzka mladých hasičů před nadcházejícími prázdnimami

Vrámci páteční schůzky 16.6.2017 si pro mladé hasiče jednotka našeho sboru připravila program u vratimovského jezu řeky Ostravice. Jednalo se svezení našich nejmladších členů na člunu. Bohužel kvůli nepříznivému počasí (prudkému a vydatnému dešti) tuto vyjížďku absolvovala jen jedna pětice z řad našich mladých hasičů.
Pohotoví a organizačně zdatní vedoucí a instruktoři nelenili a akčně připravili náhradní program v prostoru hasičské zbrojnice.

Plánované opekání špekáčků na ohni neproběhlo ale náhradní plán to vyřešil na pekáči v troubě. Všem strávníkům moc chutnalo.

Hurá na prázdniny a v záři ahoj na startu nové soutěžní sezóny... (VB)

Na začátek stránky


Odchyt holuba v kostele

Nejen pořáry, dopravní nehody, likvidace bodavého hmyzu, ale i záchrana zvířat je běžnou pracovní náplní hasičů.

V úterý 13.6. 2017 jednotka vratimovského hasičského sboru vyjela k odchytu holuba v prostorách římsko-katolického kostela ve Vratimově.
Ve spolupráci s místním farářem se jala jednotka odchytávat holuba pomocí teleskopické tyče. Holub se nevzdával a přelétaval v kostele z místa na místo. Bohužel se nedařilo přinutit holuba aby vylétl hlavními dveřmi a nebo okénkem na kůru kostela. Jediným plánem bylo tedy holuba unavit a poté jej lapit. To se také po hodinovém holubím leteckém dni v kostele podařilo a letec byl polapen. Poté venku po krátkém "selfíčkováni" vypuštěn na svobodu. (VB)

 

Na začátek stránky


Výcvik jednotky s motorovým člunem

Ve dvou skupinách a termínech 11. a 18. května 2017 proběhl výcvik na klidné vodě s motorovým člunem Mark 3, který má nově jednotka našeho města ve své výbavě. Výcviky probíhaly na vodní nádrži Těrlicko a byly zaměřeny především na správné a bezpečné ovládání motorového člunu. Členové jednotky si vyzkoušeli ne jen ovládání motorového člunu pomoci motoru, ale i pomoci pádel, protože když motor selže, přijdou právě tyto pádla na řadu. Další část výcviku byla zaměřena na samotnou záchranu tonoucích osob na klidné hladině a to buď pomoci házecího pytlíku s plovoucím lanem, nebo skokem z lodi a přímou záchranu doplaváním k tonoucímu a vyzvednutí na loď. Oba tyto výcviky jednotka absolvovala pod vedením příslušníků HZS MSK ze stanice Jih, která je pro tuto činnost předurčena. (RB)

 

         

Video z výcviku 11.6.2017:   ZDE

Na začátek stránky


Mladí hasiči závodili v Hrabové

V sobotu 10.6.2017 se mladí hasiči z Vratimova zúčastnili soutěže, pořádané hasiči ze sousední Ostravy Hrabové, která je zařazena do Okresní ligy mládeže okresu Ostrava.

Náš sbor reprezentovalo družstvo starších žáků.

Soutěž se skládala ze dvou disciplín a to štafety dvojic a požárního útoku.
Požární útok: čas 24:16 - 10. místo
Štafeta dvojic: čas 73:65 - 11. místo

Tato soutěž byla poslední před nadcházejícím obdobím prázdnin. (VB)

Na začátek stránky


Smažení vaječiny

I letos se vratimovští hasiči drželi tradice smažení vaječiny. Na tento rok letnice, katolicky označován svátek seslání Ducha svatého, připadly na 4. června. Bohužel toto nedělní odpoledne bylo ve znamení deště a vaječinu jsme byli nuceni smažit v kuchyni naší zbrojnice. Nicméně aspoň na hodování jsme se přesunuli pod přístřešk u hasičárny.
Všem tato pochutina z 90 vajíček, na čerstvém vzduchu, moc chutnala. (VB)

 

Na začátek stránky


Soutěž O pohár Sv. Floriána

V sobotu 20. května 2017 se konala okrsková pohárová soutěž okrsku Ostrava Venkov. Opět šlo o netradiční formu soutěže, která byla perfektně připravená a probíhala v příjemném duchu. Po dvou kolech celkově vyhrály ženy z Horních Datyň a vratimovští jim předali putovní pohár, který měli v držení z předešlého ročníku, který se konal ve Vratimově.

Vratimovské družstvo obsadilo krásné 2. místo a odvezlo si nejen drobnou cenu, ale hlavně hezké zážity z dobře nastartované soutěžní sezóny... (VB)

         

Na začátek stránky


Okresní kolo celostátní hry Plamen

12. a 13. května 2017 vyvrcholila sezóna mládežnických soutěží. Na sportovišti integrovaného výjezdového centra v Ostravě-Porubě se konalo okresní kolo celorepublikové hry Plamen v kategoriích mladší a starší žáků. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – organizačně náročném požárním útoku CTIF, čtyřsetmetrové, devíti úsekové štafetě CTIF, štafetě 4x60 m překážek a v požárním útoku. Hodnotila se také celoroční činnost, ke které se kolektivy mladých hasičů na začátku sezóny dobrovolně zavázaly a jejíž splnění doložili zápisy ve svých kronikách. Atmosféra byla férová, sportovní a celkově skvělá, jak z pohledu sportovců tak v organizačním týmu. Protože jarní počasí příliš nepřálo tréninkům na tuto soutěž, výkony byly v obou kategoriích různé. Ale k vidění byly také profesionální a bezchybná provedení, především družstev, která skončila tzv. „na bedně“. 

Vratimovské mladé hasiče zastoupilo jak družstvo mladších (6. místo), tak i straších žáků (12. místo).

Tímto bych chtěl moc poděkovat všem naším mladým reprezentantům za krásné výsledky a odhodlání při plnění všech disciplín.

Velké poděkování patří také všem vedoucím, instruktorům a členům, kteří se o náš vratimovský mládežnický kolektiv starají, vedou jej a trénují. (VB)

MLADŠÍ HASIČI:
 

STARŠÍ HASIČI:

Na začátek stránky


Netradiční soutěž družstev v požárním sportu

Druhý květnový státní svátek patří již tradičně NEtradiční soutěži v požárním sportu, kterou pořádá sbor dobrovolných hasičů v sousedních Řepištích... Hlavním duchem a motem soutěže je stroj PS-8 se kterým byly k vidění skvělé výkony všech zúčastněných soutěžních družstev...

Letošní již 10.ročník probíhal za situace:

Po opravě hasičské zbrojnice máme krásný, moderní objekt, až po střechu nabitý technologiemi. Vše hlídají čidla a spousta elektroniky, vše je na dálkové ovládání. Po vyhlášení poplachu a příchodu ke zbrojnici jednotka zjišťuje, že nikdo nevzal klíče. Ale to nevadí, po zadání kódu lze dveře otevřít.

Provedení útoku:

· základna 2x2 m

· stroj a veškeré nářadí je uloženo před startem na základně, hadice v kotoučích

· útok provádí družstvo v počtu 7 členů

· pořadí družstev vylosujeme při nástupu

· čas měřen elektronicky, kontrolně stopkami

· sání s ohledem na nechlazený stroj v první fázi max. 1 minuta

7 členné družstvo sedí na lavičce. Po vyhlášení útoku se velitel družstva dostaví k dekodéru (stůl v prostoru startu) a samostatně provede odkódování (pexeso, kde musí najít správnou kombinaci - PS-8). Přitom používá jen jednu ruku, obrázky otáčí po jednom jako při hře. Otočí dva obrázky, nejsou stejné, otočí zpět a otáčí další dva. Při shodě dá obrázky bokem a pokračuje tak dlouho, až spáruje obrázky s PS-8. V tom momentě vydá povel „družstvo vpřed“ a celé družstvo vyrazí směrem k základně plnit úkol. Po doběhnutí k základně družstvo jakýmkoli způsobem provede montáž sacího vedení ( koš, 4 savice, stroj), dopravního vedení ( 3 „B“, rozdělovač) a útočného vedení ( 4 „C“ a 2 proudnice „C“ ) pro pravý i levý proud a srazí terče. Před startem je možno požít na lavičce vlastní životabudič.

Velitelem může být kterýkoliv člen družstva.

O zábavu bylo postaráno....! VÝSLEDEK: nádherné 5. místo. (VB)

Na začátek stránky


Svátek sv. Floriána u bratrů v Řepištích

V neděli 7. května 2017 jsem se účastnili s naším hasičským praporem slavnostní bohoslužby v dřevěném kostelíku sv. archanděla Michaela v Řepištích. Tato mše byla sloužena za živé a zemřelé hasiče řepišťského sboru při příležitosti svátku, patrona hasičů, sv. Floriána.

Spolu s námi se téti slavnostní mše účastnili bratři z Horních Datyň, Václavovic a Sedlišť. (VB)


 

Na začátek stránky


Slavnostní setkání hasičů v Ostravě

V Ostravě Nové Vsi se v sobotu 6.5.2017 konalo již dvanácté slavnostní setkání sborů dobrovolných hasičů okresu Ostrava. Pozvání na akci přijalo 17 zástupců OSH Ostrava se svými historickými prapory. Jako každoročně nechyběl ani náš sbor s praporem. Celá akce započala mši svatou v kostele Sv. Bartoloměje, kterou celebroval generální vikář Diecéze ostravsko – opavské Mons. Mgr. Martin David. Po mši svaté se všichni účastníci vydali v průvodu za doprovodu Dechového orchestru Ostrava před místní hasičskou zbrojnici. Přítomné hasiče pozdravili a uvítali představitelé místního sboru, zástupci okresního sdružení a města Ostravy.
Zde byli přítomni v krátkosti seznámeni s historií místního dobrovolného sboru u příležitosti 120. výročí založení. Dalším slavnostním aktem bylo předání pamětní stuhy místnímu SDH Nová Ves, kterou předal náměstek starosty OSH Bc. Martin Čech a předseda ÚKRR Ing. Jan Bochňák. Následovalo předání pamětních stuh sborům dobrovolných hasičů, jež tuto významnou akci ozdobili svou přítomností. Stuhy předal primátor Statutárního města Ostrava Ing. Tomáš Macura, radní Ing. Libor Folwarczny a starosta městského obvodu Ing. Tomáš Lefner. Po předání všech stuh, generální vikář požehnal všechny přítomné historické prapory a výjezdovou techniku místního sboru. Úplný závěr příjemného slavnostního dne patřil možnosti seznámit se s historickou technikou a přátelskému posezení u bohatého občerstvení. (VB)
    

Na začátek stránky


Stavění májky, vítání jara

Jako každoročně a tradičně 30. dubna (neděle) vratimovští hasiči v areálu hasičské zbrojnice postavili májku a otevřeli ohniště.

Tento rok byl komornější, bez veřejné pozvánky, jen pro členy sboru a rodinné příslušníky.

Nechyběla grilovaná klobáska a čepované pivíčko.

Akce se vydařila a už teď se těšíme na příští rok, ale kdo ví? Postavíme májku? Čeká nás totiž rekonstrukce našeho hasičského stánku. (VB)

Na začátek stránky


Celonárodní hasičská pouť na sv. Hostýně

Poslední dubnovou sobotu tj, 29. dubna 2017 jsme se vydali společně s bartry z Horních Datyň a Řepišť na letos už po čtyřiadvacátou hasičskou pouť na svatý Hostýn. Tradiční mši opět celebroval acibiskup olomoucký a metropolita moravský mons. Jan Graubner. Naš sbor zastupovali Lukáš Margecin a Víťa Bujok. (VB)

Na začátek stránky


Soustředění mladých hasičů na Ostravici

Jistou tradicí se již stala příprava mladých hasičů na nadcházející jarní kolo celostátní hry Plamen. V minulých létech tento trénink probíhal v areálu hasičské zbrojnice ve Vratimově. Letos se vedoucí rozhodli tuto přípravu směřovat na poslední dubnový víkend. Útočištěm se jim stalo sportoviště na Ostravici. Opět se podařilo zajistit překážky pro disciplíny CTIF. Soutěžní družstva si tak mohli vyzkoušet jak útok tak i štafetu CTIF. Dále trénovali požární útok a štafetu 4x60m.

      

Chtěl bych všem, kdo se o přípravu zárźemí a sportoviště pro naše mladé hasiče postarali, vřele poděkovat. (VB)

Na začátek stránky


Výcvik ve flashover kontejnéru a ohňovém domečku

Dne 22.4.2017 se JSDH Vratimov spolu s JSDH Raškovice zúčastnili výcviku pod vedením zkušených lektorů ze ŠVZ Frýdek-Místek a Brna (školní a výcvikové zařízení) v Brně ve flashover kontejneru a ohňovém domku. Po příjezdu jsme si v rychlosti zopakovali základní práci s proudnicí, poté jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedná skupina prováděla hašení ve flashover kontejneru, druhá skupina prováděla zásah v ohňovém domku. Hasiči si museli poradit ze všemi nástrahami v podobě šlehajících plamenů v jednotlivých místnostech,které simulovali reálný zásah v budovách a museli je bezpečně uhasit. Po absolvování všech nachystaných situací se skupiny vyměnili.
Tímto bychom chtěli poděkovat především vedoucímu střediska Frýdek-Místek panu plk. Ing. Jiří Rogowski za zařízení a vedení výcviku a zároveň všem instruktorům, kteří s námi strávili svůj den volna a předali nám během výcviku své zkušenosti. (Převzato z FB)

 

Na začátek stránky


Memoriál Ludvíčka Svobody

Dne 2. 4. 2017 se v Horních Datyních uskutečnila soutěž mladých hasičů Memoriál Ludvíčka Svobody, kterou pořádal Sbor dobrovolných hasičů Horní Datyně. Soutěž se konala v tělocvičně kulturního domu. Mladí hasiči soutěžili ve třech disciplínách – uzlová štafeta, hadicová štafeta a střelba ze vzduchovky na terč. Hlavním rozhodčím soutěže byl Pavel Hrbáček a velitelem soutěže pan Martin Čech. Soutěž je zařazena do Ostravské ligy mládeže. Jednotlivé hlídky mladých hasičů si postupně po okrscích zasoutěžily v jednotlivých disciplínách, občerstvili se z bohatě připraveného bufetu našich hasičů a do pondělí čekali na zveřejnění výsledků. Soutěž se vydařila a dokonce svítilo i jarní sluníčko až nezvykle teple. (LS z oshov.cz)

Na začátek stránky


Expedice YDYKSEB 2017 – Pustevny opět neodolaly vratimovským hasičům!

Letošní již 19. ročník této expedice se konal v sobotu 18. února 2017. Sraz horalů z Vratimova proběhl tradičně na železničním nádraží ve Vratimově.

Jízda ve vlaku proběhla v klidu, bez větších problémů, protože jsme měli všichni zakoupenou jízdenku. Po výstupu z vlaku jsme se přesunuli k autobusu, který nás vyvezl k hotelu Ráztoka, kde měl být založen v restauračním zařízení první výškový tábor. To se ale nepodařilo, protože místní ubytovanci právě snídlali... Proto jsme se vydali na vrchol a po celou dobu výstupu jsme se dolňovali pravidelně energetickým nápojem ČERTEM.
Sněhová situace byla velice příznivá, kam se oko podívalo, spatřilo kvalitní sněhovou pokrývku. Výstup všichni zvládli na jedničku. Někteří si pomohli nepovoleným způsobem, ale to nevadí. Na vrchol jsme dorazili před polednem, a proto jsem si dali jídlo v jedné z mnoha restaurací a posilnění jsme se vydali k soše Radegasta.
U sochy jsme udělali skupinové foto a vydali se na cestu dolů jinou sjezdovkou. Vše probíhalo hladce.
Cestou dolů k autobusové zastávce, bylo jasné, že tentokrát na autobus dorazíme včas. Stalo se tak a dokonce s hodinovým předstihem. Tento čas jsme efektivně využili poprvé v rodinném restauračním zařízení vedle hotelu Ráztoka. Klidným krokem ve správný čas jsme se odebrali na autobusovou zastávku, za úplatu sjeli na železniční zastávku, nasedli do vlakového expresu mířící směrem Vratimov. Cesta domů vlakem byla ještě veselejší než na hory, protože jsme byli plni zážitků, dobré nálady a čerta.
Závěrem jen mohu říci, že teď už víme a o tom jsem zcela přesvědčen, že tato tradiční expedice v příštím roce zcela jistě Nezanikne!!
Vzhůru na expedici YDYKSEB v roce 2018! (VB)

Na začátek stránky


Mladí hasiči trénují každý pátek

I v chladném zimním období naší mladí hasiči nelení a připravují se na nadcházející jarní sezónu, která vyvrcholí jarním kolem hry Plamen v květnu.
Mimo okresního kola hry Plamen, mají v plánu se zúčastnit některých ze soutěží pořádaných okolními sbory, jako je například trojboj v Horních Datyních v dubnu a nebo červnového soutěžního klání v Hrabové. (VB)

Na začátek stránky


Hasičský ples

V pátek 10. února 2017 náš sbor uspořádali stejně jako každý rok tradiční hasičský ples. Kavárna společenského domu byla pro veřejnost otevřena od 19 hodin. Krátce po 20 hodině starosta sboru Víťa Bujok zahájil ples krátkou řečí, představil nabídku jídla a pití, sponzory plesu a popřál všem příjemnou zábavu.
K poslechu a tanci vyhrávala kapela The Visitors. Taneční parket se začal plnit a byl plný až do úplného ukončení plesu, tedy do 4 hodin ráno. Po celou dobu bylo možno navštívit peklo i bar a dát si nějakou tu štamprli, víno, sekt a nealko. Nechyběl ani bohatý výběr z výborného jídla.

Vítaným spestřením plesu byl i hasičský fotkoutek, ve kterém se mohli hosté nechat vyfotit s hasičskou výstrojí a výzbrojí.
Na závěr moc děkuji všem organizátorům za bezchybnou práci v průběhu celého večera, všem hostům za návštěvu a sponzorům za podporu této společenské akce. Již teď Vás všechny srdečně zveme a těšíme se na další ročník. (VB)

Na začátek stránky


 Na začátek stránky


Výroční valná hromada

V sobotu 14. ledna 2017 proběhla v restauraci Šodek ve Vratimově výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů Vratimov. Pozvání na schůzi přijali zástupci města Vratimov, starostka JUDr. Dagmar Hrudová a místostarosta Bc. Martin Čech. K dalším vzácným hostům, které jsme mezi sebou přivítali byli zástupci Okresního sdružení hasičů Ostrava a okrsku č.5 Ostrava Venkov. Naše jednání podpořili svou účastí také okolní bratrské hasičské sbory z Horních Datyň, Václavovic, O. Radvanic a O. Bártovic. Nechyběli i zástupci vratimovských motorkářů.
Jako každoročně byla starostou přednesena zpráva o činnosti našeho sboru v uplynulém roce. Ve zprávě byly zmíněny aktivity výjezdové jednotky, celoroční práce nejen mladých hasičů, ale i celého sboru.
K dalším mandatorním bodům jednání, pak patřily zprávy o stavu hospodaření sboru v uplynulém roce, volba delegátů na okrskové a okresní schůze, předání ocenění, přednesení návrhu plánu činnosti pro rok 2017 a závěrečné usnesení.
(VB)

Na začátek stránkyNa začátek stránky