Archiv novinek 2013

19. ročník pohárové soutěže
Memoriál Lukáše Pastrňáka
VÝSLEDKY:         MLADŠÍ ŽÁCI
                            STARŠÍ ŽÁCI

Na začátek stránky


Den záchranných složek Vratimov 2013 - třetí ročník

BYL OPĚT PERFEKTNÍ

 

7.9.2013 od 10 hodiny se konal již 3. ročník Dne záchranných složek Vratimov, kde byly k vidění nejrůznější ukázky z práce hasičů, policie státní i městské, červeného kříže, ale i nadšenců z Army landu a všech ostatních zúčastněných složek.

Hlavní díky patří městu Vratimov, všem sponzorům a partnerům, ale hlavně těm, kteří celou akci připravili a celý den se o Vás starali a to VRATIMOVSKÝM HASIČŮM.

Další článek najdete ZDE nebo  ZDE a fotky ZDE  (RB)

 

Podrobný program si můžete stáhnout zde v PDF

 

Na začátek stránky


TFA Vratimov CUP 2013 je u konce


15.6. 2013 proběhnul poslední ročník TFA Vratimov CUPu. Byl to již 12. ročník soutěže v hasičském víceboji, který se konal u  hasičské zbrojnice ve Vratimově. Tyto závody jsme začali pořádat již v roce 2001 v prostoru Radničního náměstí ve Vratimově pod názvem VRATIMOVSKÁ RADNICE, ale v roce 2005 jsme se přesunuli k hasičské zbrojnici ve Vratimově a trochu jsme upravili trať. Bylo zde pro nás lepší zázemí a více prostoru a celkově to bylo pro organizaci jednodušší. Bohužel v posledních létech byl čím dál větší problém sehnat sponzory, bez kterých v dnešní době nejde skoro nic organizovat a tak jsme se rozhodli letošním ročníkem tuto dvanáctiletou tradici ukončit. Jo to opravdu škoda, protože v pořádání soutěže typu TFA v našem kraji nás předběhla jen Ostravská radnice pořádána HZS MSK Ostrava.
Co to TFA vlastně znamená? Toughest Firefighter Alive, volně přeloženo, nejtvrdší hasič přežívá. Zjednodušeně jde o to, aby hasič vystrojen v zásahovém oděvu a s dýchacím přístrojem absolvoval trať, která simuluje činnost podobnou u zásahu.
A jak to vlastně ve Vratimově dopadlo. Na třetím místě z celkového počtu přihlášených 57 účastníků a nakonec zúčastněných 39 účastníků se umístil Roman Viej z HZS MSK stanice Ostrava Zábřeh s časem 2:31,36, na druhém místě Josef Palát z HZS podniku DEZA a. s. Valašské Meziříčí s časem 2:29,92 a vítězem se stal Paweł Hess z KM PSP Bielsko-Biała / Poland s časem 2:28,43.

Musím říct, že poslední ročník se opět povedl a děkuji všem, kteří pomáhali.

  

 

Na začátek stránky


Nové vozidlo ve výbavě jednotky

V měsíci březnu roku 2013 byla z rozpočtu jednotky pořízena starší Škoda Fabia. Toto vozidlo v minulosti sloužilo u HZS MSK. Vozidlo je určeno k zajištění akceschopnosti jednotky v operačním i organizačním řízení. (RB)

 

 

Na začátek stránky


Hasičský ples

V sobotu 2. února 2013 náš sbor uspořádali stejně jako každý rok tradiční hasičský ples. Kavárna společenského domu byla pro veřejnost otevřena od 19 hodin. Krátce po 20 hodině starosta sboru Víťa Bujok zahájil ples krátkou řečí, představil nabídku jídla a pití, sponzory plesu a popřál všem příjemnou zábavu.
Kulturní vložkou této společenské akce bylo taneční vystoupení žáků ZŠ na Datyňské ulici pod vedením Marcely Grácové a Reného Zemana.

K poslechu a tanci vyhrávala kapela Mirabel. Hned při první hudební sérii se zcela zaplnil taneční parket a byl plný až do úplného ukončení plesu, tedy do 4 hodin ráno. Po celou dobu bylo možno navštívit peklo i bar a dát si nějakou tu štamprli, víno, sekt a nealko. Nechyběl ani bohatý výběr z výborného jídla.
Na závěr moc děkuji všem organizátorům za bezchybnou práci v průběhu celého večera, všem hostům za návštěvu a sponzorům za podporu této společenské akce. Již teď Vás všechny srdečně zveme a těšíme se na další ročník. (VB)

 

Na začátek stránky


Výcvik jednotky - záchrana osoby z vody - LED

Ve čtvrtek 31.1.2013 si členové jednotky prakticky vyzkoušeli záchranu osoby z vody, která proběhla v areálu restaurace Roubena U Rybníka ve Vratimově. Za tuto možnost majiteli areálu tímto vřele děkujeme.

Výcvik byl zaměřen na aktuální problematiku zásahů v zimních měsících, kdy je možné se setkat s osobou propadlou ledovým příkrovem hlavně stojatých vod, jako jsou rybníky a jiné vodní nádrže.
Praktické osvojení taktiky zásahu pomocí žebříků se simulací praskajícího ledu nebo ztížení práce zachránce v podobě nereagující zachraňované osoby, bylo hlavním cílem akce.

                        

Rychlost a kvalita provedení této záchranné akce je mnohdy rozhodující pro další pozitivní vývoj zdravotního stavu zachraňované osoby. (VB)

Fotogalerii z výcviku naleznete ZDE.
 

Na začátek stránky


Výroční valná hromada

V sobotu 12. ledna 2013 proběhla v restauraci Šodek ve Vratimově výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů Vratimov.
Pozvání na schůzi přijali zástupci města Vratimov, starostka JUDr. Dagmar Hrudová a místostarosta Ivo Kičmer. Výkonný výbor Okresního sdružení hasičů Ostrava delegovala paní Milada Ptošková. Naše jednání podpořili svou účastí také okolní bratrské hasičské sbory z Horních Datyň, Šenova, Václavovic, O. Radvanic a O. Bártovic.

                   

Jako každoročně byla starostou přednesena zpráva o činnosti našeho sboru v uplynulém roce. Ve zprávě byly zmíněny aktivity výjezdové jednotky, celoroční práce nejen mladých hasičů, ale i celého sboru.

 

Významným bodem našeho setkání se stalo i předání vysokého hasičského ocenění bratru Radomíru Parwoví, který obdržel od Ústředního výkonného výboru Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Řád sv. Floriána.

K dalším mandatorním bodům jednání, pak patřily zprávy o stavu hospodaření sboru v uplynulém roce, volba delegátů na okrskové a okresní schůze, zdravice hostů, diskuze, přednesení návrhu plánu činnosti pro rok 2013 a závěrečné usnesení. (VB)

Na začátek stránkyNa začátek stránky