Archív novinek 2019

 

Dotace z Moravskoslezského kraje pro mladé hasiče z Vratimova

Zastupitelstvo kraje na svém jednání dne 13. 6. 2019 rozhodlo o poskytnutí účelových dotací z rozpočtu Moravskoslezského kraje na rok 2019 v rámci dotačního programu „Program na podporu sborů dobrovolných hasičů v roce 2019“.

Výsledky dotačního programu naleznete ZDE.

V tomto dotačním programu byl úspěšný i náš sbor a mladí vratimovští hasiči se v tomto roce mohou těšit na bohatého "Ježíška" v podobě sportovního vybavení a překážek, které jim budou okamžitě sloužit  pro sportovní přípravu na soutěžní sezónu v roce 2020.

Vratimovští hasiči tímto děkují Moravskoslezskému kraji za tuto finanční podporu, která účelně poslouží pro přípravu rozvoj požárního sportu u maldé generace vratimovských hasičů.

"Bližnímu ku pomoci, vlasti k ochraně".

Vítězslav Bujok, starosta SDH Vratimov

Na začátek stránky


Konec roku, Štědrok a Silvestr

24. prosince se uskutečnilo již tradiční dopolední setkání, nám dobře známý „Štědrok“. Letos jsme si pochutnávali na skvělém „svařáčku“ z bílého vína. Někteří si mysleli, že došlo k pochybení při nákupu vína na svařák a měli pravdu, ale dle prázdného 5-ti litrového hrnce, bylo vidět, že všem náramně šmakovalo. Někdy červený obal není zárukou červeného obsahu.

Závěr roku jsme oslavili vydařeným Silvestrem a v hojném počtu jsme přivítali příchod nového roku 2020.

Na začátek stránky


Memoriál Lukáše Pastrňáka

Na podzimní první říjnovou sobotu jsme připravili pro mladé hasiče již 25. ročník branného závodu mládeže s názvem Memoriál Lukáše Pastrňáka.
I tento ročník, jakožto i ročníky minulé, byl početně pestrý na kolektivy mladších a starších žáků z okresů Ostrava, Frýdek Místek. Nechyběl ani náš vratimovský výběr, který byl soutěžními pěticemi zastoupen v obou zmíněných kategoriích.

Na začátek stránky


Hasičský ROCKFest se vydařil

V poprázdninové atmosféře, v září, sbor připravil pod záštitou města Vratimov, pro občany hudební ROCK FEST. Hlavním cílem a záměrem bylo, stejně jako v loni, uspořádání koncertu amatérských kapel, a dalšího doprovodného programu pro děti a dospělé.

Na akci jste si mohli vyzkoušet hod hasičákem, pro děti byl k dispozici skákací hrad a paintballová střelnice s překážkovou dráhou, stavění beden do komínu a mnoho dalšího. Sdružení vratimovských motorkářů si pro malé návštěvníky připravili parádní dráhu pro čtyřkolky, kterými zpestřili náš doprovodný program.

V průběhu večera nechybělo ani pití piva na čas a již klasické Radimovo kolo štěstí. Všichni se na akci náramně bavili, kapely hrály, hosté se bavili a počasí nám opět přálo.

Velký dík pak patří nejen, realizačnímu týmu, ale i všem ostatním členům našeho sboru, městu Vratimov a partnerům, kteří svou rukou nebo pomocí tuto zdařilou akci podpořili.

Na začátek stránky


Na začátek stránky


Výcvik na vodě, Žermanice

 

Na začátek stránky


Soutěž ve vodním zachranářství, Slezská Harta

 

Na začátek stránky


Slavnostní otevření zrekonstruované hasičské zbrojnice

 

Na začátek stránky


Soutěž v PS8 v Řepištích

 

Na začátek stránky


Zabydlování v hasičské zbrojnici

 

Na začátek stránky


Hasičský ples v provizoriu, bez zázemí

První veřejnou akcí, loňského roku, byl občany oblíbený a vítaný společenský ples, který proběhl v lednu. Přípravy plesu byly poznamenány probíhající rekonstrukcí hasičské zbrojnice. Nebylo to lehké, ale zvládli jsme to.

Na začátek stránky


Na začátek stránky


Valná hromada hasičského sboru ve Vratimově

 

Na začátek stránky