Akce SDH

 

Hasičský ples SDH Vratimov

 

 

DEN ZÁCHRANNÝCH SLOŽEK VRATIMOV 2011

pořádaný u příležitosti výročí 100 let sboru dobrovolných hasičů Vratimov

pod záštitou starostky Města Vratimova JUDr. Dagmar Hrudové
a náměstka primátora Statutárního města Ostravy Bc. Aleše Boháče

 

Stáhněte si propagační leták ZDE.

Stáhněte si aktuální program s časy ukázek ZDE.

KDY? 17. září 2011 od 10:00 do 17:00 hodin

KDE? Radniční náměstí ve Vratimově, spojení MHD DMPO linky číslo 21, 25, 41 (zajíždějí pouze některé spoje), 81. Linkami 21 a 81 pouhých 15 minut z centra Ostravy. Při příjezdu auty parkování v okolí náměstí nebo na odstavné ploše 3 minuty od náměstí.

PROGRAM

 • Vystoupení dechového Big Bandu ZUŠ Vratimov a mažoretek ZIK ZAK. Slavnostní zahájení. Otevření výstavy z historie SDH Vratimov v Kulturním domě.
 • Ukázka - zásah historické techniky, dobové uniformy
 • Ukázky z výcviku služebních koní Městské Policie Ostrava
 • Písničky a moderování Rádia Čas
 • Ukázky profesionální techniky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje
 • Ukázky poskytování první pomoci - záchranná služba
 • Hasičské soutěže pro děti a kolo štěstí
 • Prodejní stánky a stánky s občerstvením
 • Ukázka lezecké skupiny Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje - záchrana člověka z výšky
 • Ukázka sportovního požárního útoku mladých hasičů SDH Vratimov
 • Zásah SDH Vratimov - dopravní nehoda
 • Ukázky z výcviku služebních psů Policie České republiky
 • Skákací hrad pro děti
 • Prevence Městské policie Ostrava - stánek pro děti i dospělé
 • Prevence Policie České republiky a laserová střelnice
 • Ukázka techniky Sboru dobrovolných hasičů Vratimov
 • Historické hasičské vozy
 • Ukázky techniky dopravní policie
 • Ukázka výstroje a výzbroje speciální pořádkové jednotky PČR

(Program se může mírně měnit. Podrobnější informace včetně orientačních časů jednotlivých ukázek Vám přineseme začátkem září 2011) 

 

 

PŘIJDTĚ S NÁMI PŘÍJEMNĚ STRÁVIT SOBOTNÍ DEN A OSLAVIT 100 LET VÝROČÍ ZALOŽENÍ SDH VRATIMOV

NEBUDOU SE NUDIT DĚTI ANI DOSPĚLÍ

Partneři akce:

 • Město Vratimov
 • Statutární město Ostrava
 • Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje
 • Územní středisko záchranné služby Moravskoslezského kraje
 • Policie ČR
 • Městská policie Ostrava
 • KES - kabelové a elektrické systémy s.r.o
 • MG Odra Gas, spol. s r.o.
 • Ostravské Výstavy, a.s.
 • Repronis, s.r.o.
 • A.S.A
 • Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra

Mediální partneři:

 • Moravskoslezský Deník
 • Rádio Čas


 

 

 

Výstup na Pustevny aneb EXPEDICE YDYKSEB 2011

Když se v roce 1997 nebo 1996 zrodila v hlavách některých členů sboru (Marek B., Michal B., David H., Radim S., Dalibor V. atd.)myšlena zajít si na hory a třeba na Pustevny, tak asi nikdo netušil, že se to stane tradicí, která již trvá 14 nebo 15 let. Ovšem v loni jsme k této krásné tradici přidali doufám novou tradici a ta je, že se přidali i kolegové hasiči z Radvanic.  
Letos to bylo v celé historii poprvé, kdy jsme šli v neděli a to 13.2.2011. Start pro nás začal na vratimovském nádraží před osmou hodinou a pro kolegy z Radvanic o něco dříve, tam někde u nich. Sešlo se nás ve vlaku 13 v celkovém věku asi 413 let a nejmladšímu prckovi nebyly ani dva roky.  Jízda ve vlaku proběhla v klidu, bez větších problémů, protože jsme měli všichni zakoupenou jízdenku. Po výstupu z vlaku jsme se přesunuli k autobusu, který nás vyvezl k hotelu Ráztoka atam jsme založili první výškový tábor. Měli jsme štěstí, protože byl otevřený bufet, asi u Dvou žab. Zde jsme si museli udobřit horu, kterou střeží pohanský bůh úrody Radegast ochutnáním zlatavého pivního moku. Po krátkém občerstvení jsme se vydali na vrchol, na který svítilo sluníčko. Pro jistotu jsme si vyzkoušeli nasednout na cvičnou sedačku lanové dráhy, kdy by náhodou někdo měl problém vyjít na vrchol po svých. Ale jak se později ukázalo, bylo to zbytečné.
Bohužel bylo velmi málo sněhu a sjezdovka, po které stoupáme vzhůru, byla ledová a zmrzlá na kost. Ovšem to nám vůbec při cestě vzhůru nevadilo a všichni to zvládli na jedničku. Někteří si pomohli nepovoleným způsobem, ale to nevadí. Na vrchol jsme dorazili okolo poledne, dali si jídlo v jedné z mnoha restaurací a posilnění jsme se vydali k soše Radegasta. U sochy jsme udělali skupinové foto a vydali se na cestu dolů. Vše probíhalo hladce až do doby, kdy se dva členové výpravy zdrželi a pak museli dohánět časovou ztrátu. Po té, co zjistili, že mají být za 30minut dole u autobusové zastávky, přidali do kroku a místy doslova letěli. Pro jednoho byl kritický poslední usek sjezdovky, kde došlo k nekontrolované jízdě po zadnici po zledovatělé sjezdovce a ta skončila skoro až dole mezi stromy a kameny. Odnesly to jak jinak než obě půlky, které se později zbarvily do námořnické modré, dále kalhoty, které utrpěly tržnou ránu a levý rukáv bundy. Ovšem to ještě nebyli dole a celý zbytek cesty utíkali, aby na konec zjistili, že jim autobus ujede před nosem. Za nedlouho jel naštěstí další a všichni jsme se potkali šťastně ve vlaku. Cesta domů byla ještě veselejší než na hory, protože jsme byli plni zážitků a čerta.
Shodli jsme se na tom, že tradice musí být zachována za každou cenu a už teď víme, že za rok jedeme zase. (R.B.)

Hasičský ples 2011 se vydařil

starosta sboruV sobotu 5.2. 2011 jsme uspořádali stejně jako každý rok tradiční hasičský ples. Kavárna společenského domu bylo pro veřejnost otevřena od 19 hodin a sál se začal pomalu plnit. Krátce po 20 hodině starosta sboru Víťa Bujok zahájil ples krátkou řečí, představil nabídku jídla a pití, sponzory plesu a popřál všem příjemnou zábavu.taneční parket

K poslech a tanci hrála kapela Mirabel. První hudební sérii skoro nikdo netančil. To se ale hned při druhé sérii změnilo a taneční parket byl plný až do úplného ukončení, takže až do 4 hodin. Po celou dobu bylo možno navštívit peklo i bar a dát si nějakou štamprli, víno nebo ... Nechybělo ani výborné jídlo.

Salta Trix šenovNesmím zapomenout na krásné vystoupení mladých mažoretek  Salta Trix  Šenov pod vedením Lenky Pastrňákové a Jany Swerczynové, které předvedly dvě vystoupení. Jedno bylo s hůlkami a druhé s chlupatými koulemi pompony. Přestože se během vystoupení i po vystoupení sálem nesl potlesk, myslím si, že si holky zasloužily bouřlivější ovace, protože vystoupení bylo opravdu moc pěkné.

Krátce po 23 hodině byla losována tombola na které se podíleli vratimovští i mimo vratimovští podnikatelé za což jim moc děkujeme. Stejně jako v minulých létech věnoval do tomboly sbor dobrovolných hasičů mimo jiné první a třetí cenu což bylo 5 a 10 litrů slivovice a dovolím si říct, že o tuto cenu byl největší zájem.

Na závěr moc děkuji všem organizátorům za bezchybnou práci, všem hostům za návštěvu a sponzorům za podporu. Již teď se těšíme na další ročník.

      peklo

A na úplný závěr mám vzkaz pro některé hosty. 

JE VELICE NESLUŠNÉ SI NOSIT NA PLES VLASTNÍ OBČERSTVENÍ JAK V TEKUTÉM TAK TUHÉM STAVU. MYSLÍM, ŽE MÁME PRO VŠECHNY VŠEHO DOST A ZA VELICE PŘÍZNIVÉ CENY. DO RESTAURACE SI TAKY NENOSÍTE VLASNÍ JÍDLO. JESTLI SE TO BUDE OPAKOVAT I V NÁSLEDUJÍCÍM ROCE TAK TO NEBUDEME TOLEROVAT. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.  (RB)

Fotky z plesu najdete ZDE

Na začátek stránky 


 Hasičský zájezd na Visalajce

Ve dnech 22.10. - 24.10. 2010 se někteří členové sboru účastnili tradičního hasičského zájezdu, který byl v krásném prostředí Beskyd a to na Visalajích v chatě Visalajka. Na zájezd se vydalo 15 dospělých a 8 dětí ve věku 1,5 až 8 roků. Vzhledem k tomu, že odjezd byl v pátek po práci a každý pracuje jinak dlouho, tak jsme nejeli hromadně, ale tak, jak to každému nejlépe vyhovovalo. První průzkumná skupina vyjela okolo 15 hodiny ve složení Feloš, Fury a Radim, kteří zajistili přebrání chaty, domluvili potřebné detaily a dovybavili chatu nejrůznějšími doplňky jak pro celodenní zábavu dospělých, tak i dětí. Něco po 17 hodině jsme byli kompletní a došlo k rozdělení pokojů, k přípravě na hry pro děti a začala organizovaná zábava přerušena dobrou večeří, doplněna pivkem a ... která skončila v brzkých ranních hodinách. 

V sobotu začal den snídaní a výletem směrem k Bílému kříži, ale v průbě cesty jsme změnili plán a výlet si zkrátili jen na blízké okolí. Cestou jsme v lese nasbírali spoustu hřibů, potkali nejrůznější živočichy, pokochali se krásným pohledem na sněhem poprášenou Lysou horu, pasoucí se koně a stavili se taky na oběd do Penzionu Beskydy, který jak jsme se shodli, nestál vůbec za to. Asi měl kuchař špatný den. Po návratu na chatu jsme šli hrát s dětmi fotbal, byly tam i pokusy o vypuštění draka a nakonec jsme hledali v lese poklad. Některé děti chtěly stavět přes potok most, aby se dostaly k houpačce, ale lakomí rodiče jim to nepovolili. Když se začalo smrákat, tak jsme se odebralo do chaty, Hanka očistila všechny hřiby a bylo jich dost, Dalibor nachystal bohaté občerstvení na stůl a za poslechu hudby a nejrůznějších zážitků jsem relaxovali a čekali na večeři. Mezi tím nezničitelné děti běhaly a dělaly rambajs. Sobotní večer byl opět plný neuvěřitelných zážitků, no co Vám budu povídat.

V neděli po snídani se někteří připravili k odjezdu a vyrazili domů a ti nejzdatnější vyrazili po druhé dobýt Bílý kříž, což se jim podařilo, dali si oběd v Horském hotelu Sulov, který byl o poznání lepší než v sobotu, udělali vrcholové foto a vrátili se k Visalajce odkud pak cestovali domů. 

 

Myslím si, že se celá akce zdařila, neslyšel jsem nespokojené členy výpravy, což mě těší a doufám, že další zájezd, který bych viděl někdy v lednu nebo únoru roku 2012 spojený s lyžováním a zimními radovánky bude nimálně stejně dobrý.  (RB)                                                           

 Fotky z této akce najdete ZDE.

Na začátek strányk                       Na další článek

Slavnostní setkání hasičů v Ostravě

V Ostravě Plesné se v sobotu 8.5.2010 konalo již páté slavnostní setkání sborů dobrovolných hasičů okresu Ostrava.  Jako každoročně nechyběl ani náš sbor s praporem. Setkání ostravských hasičů začalo slavnostním průvodem na mši svatou v plesenském kostele sv. Jakuba. Ta byla sloužena u příležitosti svátku svatého Floriana, patrona hasičů. Akce dále pokračovala u hasičské zbrojnice, kde přítomné hasiče pozdravili a uvítali představitelé místního sboru, zástupci okresního sdružení a města Ostravy.

 

Hasičské sbory předvedly své historické prapory a také některé převzaly vyznamenání za svou činnost v uplynulém roce. Tato tradiční akce je rovněž příležitostí ke vzájemné výměně zkušeností a k setkání rodinných příslušníků. Další setkání ostravských hasičských praporů se uskuteční příští rok v Petřkovicích. (VB) Fotogalerii k tomuto článku naleznete ZDE.  

Odkaz na reportáž ČT z akce: http://www.ct24.cz/regionalni/89348-slavnostni-setkani-dobrovolnych-hasicu/

Na začátek strányky                     Na další článek 

Stavění Máje

V pátek 30.4. se u hasičské zbrojnice konalo kulturně-sportovní odpoledne nejen pro členy SDH Vratimov, ale také pro děti z kroužku mladých hasičů a jejich rodiče. Malé děti si společně s rodiči vyzkoušeli odlehčenou variantu závodu hasičské všestrannosti, starší děti se podílely na přípravě tohoto závodu, za což jim děkujeme. Hlavní rozhodčí - čarodějnice odměnily děti sladkou odměnou a začala druhá část podvečera - stavění máje, kolo štěstí, karaoke a samozřejmě pro dnešní den nezbytné upálení čarodějnice:o) Všichni se doufejme dobře bavili a již nyní se, stejně jako my, těší na další akci! (RČ) Fotogalerii nejdete ZDE.

Podívejte se také na fotky v sekci Fotogalerie z akcí.                           

Na začátek stránky                    Na další článek

  Expedice YDYKSEB
  

Stejně jako v minulých letech tak i letos jsme se vypravili zdolat jeden z nejkrásnějších vrcholů ležící v srdci Moravskoslezských Beskyd mezi Rahoštěm a Kněhyní, v nadmořské výšce 1010 m.n.m. Byl to vrchol Pustevny.

Plánování expedice začíná dlouho před samotným výstupem, protože se musí zjistit nejvhodnější počasí a hlavně najít vhodný termín, aby se zdolání vrcholu účastnilo co nejvíce členů. Proto byl vybrán datum 20.2.2010 a odjezd byl stanoven na 8:04 hodin z Vratimovského nádraží.

Letošní ročník byl opravdu vydařený, ostatně jako všechny minulé. Jak jsem již podotkl, tak je důležité naplánovat výborné počasí a to se nám opravdu podařilo. Celý předchozí den ve Vratimově pršelo a ráno, jak jinak, taky pršelo.  Ovšem zdolání vrcholu bylo pro všechny členy výpravy tak důležité, že jsme se nezalekli kapek deště a sešli jsme se v počtu 10 dospělých a 2 dětí ve věku 3 a 7 let na nádraží. Zakoupili lístky a sedli do vlaku, kde jsme se spojili s hasiči z Radvanic, kterých bylo taky 10 a společně jsme pokračovali až na vrchol Pusteven. Jako již tradičně jeden z naších členů nestihl ranní vlak a proto se nechal dovést až na Ráztoku, kde se připojil.

 

Čím blíže jsme byli k horám, tím lepší bylo počasí. Déšť se měnil na sníh a větřík na vítr. Protože jsme měli ve výpravě děti, tak část vrchol zdolala na sedačkové lanovce a zbytek se vydal podle mapy po sjezdovce na vrchol. Cestou na vrchol nás zastihlo silné sněžení, vítr a mlha, takže přesně to, co na horách nesmí chybět. Zde jsme se skoro všichni sešli, najedli, napili, zahřáli v místních restauracích a šli se kochat krajinou. Viditelnost byla cca 100m, takže panoramata nebyly vůbec žádné. Dva nejodvážnější členové výpravy se vydali k soše Radegasta, byli to radvaničtí borci, aby za nás všechny pozdravili pohanského boha úrody, který zde stojí od roku 1931. Tato 3,2 m vysoká, 1,4 tuny vážící socha bojovného vzhledu má mužské tělo, tvář lví podoby, hlavu ozdobenou přilbicí v podobě býčí hlavy s rohy, v pravé ruce drží roh hojnosti v levé sekeru, oděna do mohutného pásu, suknice s ornamenty a nohy má obuté do valašských krpců. Ostatně všichni ji znáte z oblíbeného piva Radegast.
 

Cesta dolů byla rychlá a hlavně veselá. Vlastně to byla jízda na čemkoli. Naštěstí se nikomu nic nestalo a okolo 16 hodiny jsme seděli ve vlaku a mířili zpět domů do Vratimova. Již teď víme, že za rok jedeme zase a myslím si, že hasiči z Radvanic se taky připojí.  (RB)

Na začátek stránky             Na dalčí článek  

Ples SDH Vratimov 2010                 

 

V sobotu 6.2.2010 jsme pořádali tradiční ples SDH Vratimov. Ples se vyvedl, kapacita byla naplněna a všichni doufáme, že se hosté opravdu dobře bavili. Děkujeme za návštevu a věříme, že příští rok k nám zavítáte znovu. Poděkování patří také všem vratimovským firmám a podnikatelům, kteří nám pomohli s bohatou tombolou a všem hasičkám, hasičům a případně hasiččatům, kteří se zapojili do organizace, přípravy a průběhu plesu. Navštivte také fotogalerii z plesu zde. 

 

Pořadí sponzorů je abecední a nevyjadřuje hodnotu jejich sponzorských darů. Děkujeme!

1. KASPO – Orcar
Auto Pončík
Autodoprava – Bystroň
Autoslužby – Jurčík
Autoslužby – Vašíček
Bike Sport Vratimov – p. Pavlovský
Čavojská – stravování
Čuba – Renova autoskla
Drogerie Kašpárek
ENESPO
Fa Olga
Galanterie Katka
Hasičská vzájemná pojišťovna a.s., regionální středisko Ostrava
Heinich Elektro
Klenoty, porcelán – Válkovi
KREZBO – prodej čerpadel
Mirel
MOTO Nespěšný
Mystická mydlárna Vratimov
Nábytek Váš styl
Rall autodíly
Restaurace Nimrod - Roman Gelner
Restaurace U Helbicha - p. Lehnert
Restaurace Sokolovna
Reklamní studio Vavrečkovi
Ro – Roubíčkovi
Sbor dobrovolných hasičů Vratimov
Shell čerpací stanice Vratimov
Solná jeskyně a infrasauna Vratimov
Železářství Martin Pollách


V případě, že by byly uvedené údaje nekompletní nebo nesprávné, omlouváme se a prosíme o doplnění informací.

Na začátek strányk

 

Stavíme iglů

V neděli 24.1.2010 se uskutečnila u hasičské zbrojnice netradiční akce, stavění IGLU. Vzhledem k tomu, že venku bylo -14 stupňů, se nás sešlo docela dost, celkem asi 25 stavitelů všech věkových kategorii… Nejmenší účastník sotva chodil, ale s lopatou si uměl velice dobře poradit. Přišli mezi nás i rodiče mladých hasičů, což nám udělalo velikou radost, nemeškali a hned se zapojili do nelehké práce. Na vyrobený sněhový barový pult se postavil horký čaj, jeden pro děti, druhý pro dospěláky a nechyběl ani drobný doping, vonící po jednom nejmenovaném vánočním cukroví ve tvaru koule.. :-). Komu přece jenom byla zima, ohříval se ve společenské místnosti hasičárny, kde bylo drobné občerstvení. Třešínkou na dortu byl luxusní gril, který stál poblíž IGLU i s grilmistry, kteří se i v těchto bojových podmínka starali o naše hladová bříška a věřte, že nikdo neodolal výborným, voňavým, opečeným párečkům. Iglu již stojí, má 2 vchody a všechny děti jsou nesmírně šťastné, je to báječná prolézačka a současně složitý výstup na velikou ledovou horu. Už se všichni těšíme na další ročník!! (KaN)

Další fotky najdete zde

Na začátek stránky