Sport Vratimovských hasičů

TFA Vratimov CUP 2013    TFA Vratimov CUP 2012   TFA Vratimov CUP 2011  TFA Vratimv CUP 2010  TFA Vratimov CUP2009   TFA Vratimov CUP2008   TFA Vratimov CUP2007   Memoriál Bohuslava Pastrňáka 2007

soubory ke stažení (výsledky, propozice...) zde


  TFA Vratimov CUP 2012

V sobotu 16.6.2012 od 10 hodin u hasičárny ve Vratimově se jako každý rok uskutečnil závod v dýchací technice TFA Vratimov CUP 2012. Jednalo se o simulaci zásahové činnosti v plné výstroji s aktivním dýchacím přístrojem. V lrtošním roce byl nejrychlejší Josef Palát z HZSp Deza Valašské Meziříčí, následoval ho Ladislav Mikulecký z HZS Ústí nad Orlicí a na třetím místě se umístil Roman Viej z HZS MSK stanice Ostrava Zábřeh. Celý závod se vydaříl, děkuji všem za účat a hlavně organizátorům za odvedenou práci. Nesmím opomenout ani sponzory, které najdete ZDE:

 

AUTO –Pončík + OMV – Vratimov - autoservis a pneuservis
BIKE Sport Vratimov- cykloservis a skiservis, prodej kol a sportovního vybavení
DEVA F-M – ochranné oděvy pro hasiče
Hasičská vzájemná pojišťovna a.s.
Roman Gelner – restaurace Nimrod
Enespo
SDH Vratimov

 

Malé ohlédnutí za sportem v roce 2011

Mám takový pocit, že je to rok od roku horší. Ti, co sportovali za SDH Vratimov stárnou a přes rodinné povinnosti a vytíženost ve výjezdové jednotce to už nejde jako dřív a bohužel Ti mladší, kteří mají většinu skoro všechno co se děje kolem nich na háku, mají na háku i ten sport.

Požární útok

V letošním roce jsme zahájili sezónu 30.4.2011 na tradiční soutěži ,,O putovní pohár sv. Floriana'', která se konala u hasičárny ve Vratimově. Jedná se o soutěž v požárním útoku, kterého se účastní sbory z okrsku. Soutěžilo celkem ...... a my jsem se umístili na ......místě. Naše ženy taky přidaly ruku k dílu a obsadily krásné .... místo.

Další soutěž byla v nedalekých Řepištích. Jednalo se o soutěž s požárním strojemPS 8. I přesto, že nový proudař měl co dělat aby stihnul napojit proudnici a vypadalo naprostým fiaskem jsem tyto netradiční závody vyhráli.

No a do třetice jsme si vybrali soutěž v Rýmařově. Je to sice daleko, ale tradice naších předchůdců se musí dodržovat. Bohužel i tady jezdí čím dál méně družstev a to i přes velice krásné prostředí a celkovou pohodu. Počasí nestálo za nic, déšť, zima a to byl červenec. Nastoupili jsme na start prvního útoku, který byl hladký bez překážky. Nebylo to špatné a nakonec jsme docílili času, který stačil až na 7. místo. Druhý útok byl z kolejnicí na první B hadici. Bohužel došlo k rozpojení béčka u rozdělovače a k velké časové ztrátě. Útok jsme dokončili, ale na posledním místě.

TFA

V letošním roce jsme uspořádali další ročník TFA Vratimov CUPu, který byl již 10. Přijelo k nám celkem 52 hasičů z nejrůznějších koutů republiky. Bohužel za domácí jednotku se na start postavili jen 2. Výsledky najdete na konci stránky. Naštěstí se ale Pavel Šmíd a Martin Šustr rozhodli závodit i na dalším závodu poháru ředitele HZS MSK a to v Horní Lhotě na Hornolhotském železném hasiči. Závod je odlišný tím, že se běží ve večerních hodinách a na travnatém povrchu. To vše se stalo osudným Pavlovi i Martinovi. Na start se dostali až po půlnoci a ještě jim pršelo. Značná únava a mokrý povrch způsobil to, že nedokázali překonat 2m vysokou bariéru a bohužel závod nedokončili. Ale to vůbec nevadí, první kroky jsou vždy těžké a věřím, že to příště bude lepší.

 


TFA Vratimov CUP 2011 je za námi

V sobotu 18.6. 2011 se u hasičské zbrojnice ve Vratimově konal již 10.ročník vratimovského TFA, který je součástí „Poháru ředitele HZS Moravskoslezského kraje v TFA 2011“. Stejně jako v minulých létech se akce vydařila po všech stránkách a soutěžící předvedli neuvěřitelné výkony. Soutěžilo se v jednotlivcích i v družstvech. Pro prvních patnáct nejlepších byly připraveny hodnotné věcné ceny a pro první tři i poháry. Nejlepší tři družstva byly rovněž odměněny hodnotnými cenami, poháry i medailemi.

A jak to vlastně dopadlo? Na třetím místě s časem  2:24,45 se umístil Ladislav Mikulecký z HZS Ústí nad Orlicí, na druhém místě Roman Viej z HZS MSK stanice Ostrava Zábřeh s časem 2:20,33 a na prvním místě Jiří Mikulecký z HZS Ústí nad Orlicí s časem 2:17,25.

V družstvech se součtem časů 10 min a 45 sekund se umístilo na třetím místě družstvo ve složení Leopold Hejneš, Jiří Malúš, Petr Pažický a Tomáš Novotný, na druhém místě s časem 10min a 10sekund bylo družstvo ve složení Rudolf Mališ, Martin Koliba, Roman Viej a Václav Typeček a na prvním místě s časem 9min a 48 sekund dopadlo družstvo ve složení Ladislav a Jiří Mikulecký, Josef Palát a Petr Sladký. Ještě jednou všem velké gratulace a poděkování.

Poděkování si zaslouží sponzoři i partneři akce a to tito:

 

 

AUTO –Pončík + OMV – Vratimov -  autoservis a pneuservis

BIKE Sport Vratimov-  cykloservis a skiservis, prodej kol a sportovního vybavení

ČAHD – ČESKÁ ASOCIACE HASIČSKÝCH DŮSTOJNÍKŮ

DEVA F-M – ochranné oděvy pro hasiče

Enespo – garážové vrata, brány, rolety

Hasičská vzájemná pojišťovna a.s.

Kes – kabelové a elektrické systémy

MG Odra Gas – výrobce technických, medicinálních a potravinářských plynů

Roman Gelner – restaurace Nimrod

SDH Vratimov – sbor dobrovolných hasičů Vratimov

SILVER B.C. – reklamní agentura

 

Moravskoslezský deník

TFA - Czech

Požáry. cz

Sportovní klub HZS MSK 

 

Fotky najdete ZDE

Výsledky najdetete ZDE 

Video a fotky najdete ZDE


TFA Vratimov CUP 2010 je za námi

 

V sobotu 12.6. 2010 se u hasičské zbrojnice ve Vratimově stejně jako v minulých létech uskutečnil již 9.ročník  závodu TFA Vratimov CUP. Celkem bylo přihlášeno 53 hasičů, ale přijelo jich jen 33. I přesto, že bylo neuvěřitelné horko, tak hasiči předvedli nadlidské výkony. V kategorii družstev se na třetím místě umístilo družstvo HZS Zlínského kraje se součtem časů 10:57,93, na druhém místě družstvo s názvem Letiště s časem 10:36,92 a vítězným družstvem se stala Marná snaha s časem 9:45,07. V kategorii jednotlivců se na třetím místě umístil Ladislav Mikulecký z HZS Lanškroun s časem 2:20,45, na druhém místě Aleš Navrátil z HZS podniku Deza s časem 2:11,50 a vítězem se stal Jiří Mikulecký  z SŽDC Česká Třebová. Nesmím zapomenout na jediného zástupce v kategorii nad 40 let Josefa Frýdla ze Zlínského kraje s časem 2:54,48, který obsadil pěkné 19. místo. Z domácích borců se nejlépe umístil Jiří Rogowski na 28.místě a Rosťa Honus na 32. místě. Všem závodníkům gratulujeme a sponzorům děkujeme.

 

 Výsledková listina zde


 

TFA Vratimov CUP 2009 zná vítěze

V sobotu 13. 6. 2009 se uskutečnil 9. ročník soutěže TFA Vratimov CUP, který byl zároveň druhým závodem Poháru ředitele HZS Moravskoslezského kraje v TFA 2009. Do závodu se původně přihlásilo 71 borců, ale nakonec jich dorazilo jen 53. I tak byl závod velice slušně obsazen.

Závodilo se celkem ve třech kategoriích, a to: do 40 let, nad 40 let a v družstvech. Je vidět, že se všichni dobře připravovali, protože loňský vítězný čas 2:22,06 by letos stačil až na 6. místo.
V družstvech zvítězili hasiči z kraje Vysočina s celkovým časem 9:37,56 ve složení Milan Pařil, Viliam Klein, Pavel Havlena a Miroslav Slatinský.
V kategorii nad 40 let byl na třetím místě Josef Frýdl ze Zlína s časem 2:44,00 , na druhém místě Pavel Havlena z HZS kraje Vysočina – PS Třebíč s časem 2:38,51 a vítězem se stal Petr Jokeš z JSDH Vysoké Mýto s časem 2:32,09.
V kategorii do 40 let se na třetím místě umístil Jaroslav Zehnálek z HZS OLK ÚO Přerov s časem 2:18,06, na druhém místě byl Martin Hruška z HZS Zlínského kraje s časem 2:14,71 a vítězem se stal Milan Pařil z HZS kraje Vysočina – PS Telč s časem 2:06,71.

Všem závodníkům gratuluji a děkuji za krásné sportovní výkony, všem organizátorům za výborně připravené závody, všem sponzorům za podporu a už teď se těšíme na hojnou účast v dalším ročníku závodů.

 


TFA Vratimov CUP 2008

Dne 14. 6. 2008 se konal 8. ročník tradiční soutěže TFA Vratimov CUP.
Soutěž je zároveň jedním z podniků Poháru ředitele HZS MSK v TFA 2008. Soutěže se zúčastnilo celkem 62 závodníků z celé republiky. Mezi soutěžícími byli jak členové SDH obcí a měst, tak příslušníci HZS ČR. Soutěžilo se v kategorii jednotlivců a v kategorii čtyřčlenných družstev. Díky přízni sponzorů byla soutěž kvalitně zajištěna hodnotnými cenami pro nejlepší v jednotlivých kategoriích. Rovněž pěkné počasí přispělo ke zdárnému průběhu celé soutěže, která byla závodníky kladně hodnocena.
 

FOTO Z 2008


TFA Vratimov CUP 2007 a ohlédnutí za minulostí vratimovského TFA

V sobotu 16. 6. 2007 se uskutečnil již 7. ročník soutěže TFA Vratimov Cup. Tato soutěž je pořádána našim sborem od roku 2001. První čtyři ročníky byly pořádány pod názvem Vratimovská radnice vždy v termínu konání vratimovské pouti, a to v budově Městského úřadu ve Vratimově a v prostoru před úřadem.
Soutěž byla původně zamýšlena pouze jako jednorázová akce v rámci oslav 90. výročí založení sboru, pro velký zájem mezi závodníky jsme se však rozhodli v soutěži pokračovat dále řádnými ročníky. Od roku 2004 se pak soutěž pořádá vždy v druhé půli června v areálu hasičské zbrojnice ve Vratimově pod názvem TFA Vratimov Cup.
Této soutěže se zúčatňují pravidelně jak členové jednotek SDH, tak příslušníci HZS ČR prakticky z celé naši republiky.
Naši hasiči kromě domácí soutěže pravidelně absolvují i ostatní podobné závody. Mezi nejdéle navštěvovanými soutěžemi tohoto typu je Hrabyň Cup, kde se naši soutěžící pravidelně umisťují na medailových místech včetně zisku nejvzácnějšího kovu.
Dalšími soutěžemi pak jsou: Ostravská Radnice, kde nejlepším umístěním bylo 4. místo Dalibora Vlčka v roce 2003, Ironfireman pořádaný vždy v Praze, kde jsme se umístili vždy na velmi dobrých místech v první patnáctce zásluhou Radima Biedroně a výše zmiňovaného Dalibora Vlčka.
Naši soutěžící míří i do zahraničí, což dokazuje opakovaná účast na soutěži Bratislavské schody kde naše družstvo (Biedroň, Vlček) v roce 2003 ve výběhu do 22. patra výškové budovy obsadilo 6. místo, s velmi dobrým časem pod 3 minuty.
Další zahraniční soutěž s naší účastí byly Světové hasičské hry v britském Sheffieldu. Odtud náš závodník Radim Biedroň přivezl stříbrnou medaili za druhé místo v hasičském víceboji. Tento úspěch je o to cennější, že byl dosažen v těžké konkurenci závodníků z celého světa.
Ale vraťmě se ještě na naše domácí soutěže. Zde nutno zmínit Fenzy Cup pravidelně pořádaný hasiči z Aera Vodochody. Zde naše družstvo ,v roce 2005, ve složení Marek Biedroň a Petr Pytel po těžkém boji dosáhlo na pěkné umístění opět v první půli startovního pole. V tomto roce naši závodníci absolvovali také soutěž Studentský železný muž, pořádaného studenty VŠB TU Ostravy , fakulty bezpečnostního inženýrství, kde Marek a Radim Biedroňovi obsadili pozice v druhé desítce startujících.
V roce 2006 to kromě domácí soutěže byly závody TFA v Olomouci a ve Štramberku. V Olomouci Petr Pytel obsadil 7. místo ve velmi tvrdé konkurenci z celé republiky. Ve Štramberku pak naše barvy hájili Marek a Radim Biedroňovi, kdy Marek Biedroň obsadil ve své kategorii pěkné 3. místo.
I v letošním roce, jako v předešlých letech, chtějí naši členové absolvovat soutěže tohoto typu s co nejlepšími výsledky.
 

 Sedmý ročník (2007) byl jednou ze tří soutěží seriálu "O pohár TFA ředitele HZS MS kraje". Dalšími byly Ostravská radnice a TFA Štramberk.

 

FOTO Z 2007 + další


Memoriál Bohusláva Pastrňáka 2007

Dne 2. června 2007 se uskutečnil u hasičské zbrojnice ve Vratimově 7. ročník Memoriálu Bohuslava Pastrňáka.

Letošní účast byla bohužel opět slabá - viz tabulka níže.

Start. č.
Družstvo
Dosažený čas
Pořadí – MUŽI
Pořadí – ŽENY
1
Vratimov
17:35
2.
 
2
Radvanice
27:30
4.
 
3
Brušperk
17:27
1.
 
4
Václavovice
23:34
3.
 
5
Řepiště
28:05
5.
 
6
Vratimov - ženy
20:68
 
1.
7
Sdružení vratimovských motorkářů
21:80
mimo soutěž

 

FOTO Z 2007

 

PROPOZICE - VÝSLEDKY KE STAŽENÍ ZDE