Archív novinek 2016

HASIČSKÝ ROCK FEST 2016

Letošní, již 3. ročník Hasičského RockFestu  se opravdu povedl. Akce se konala 10.9. 2016 před hasičárnou ve Vratimvově za luxusního počasí, což byl hlavní předpoklad pro to, aby vše dopadlo na výbornou. V prvé řadě musíme poděkovat všem sponzorům v čele s Městem Vratimov, bez kterých by se akce asi těžko mohla uskutečnit. Zapomenout nemůžu ani na všechny organizátory, protože předvedli bezchybný koncert všech činností směrujících ke spokojenosti návštěvníků této jedinečné akce, a to těch návštěvníků bylo letos opravdu dost.

Pro ty z vás, kterým to letos nevyšlo, se pokusím v krátkosti přiblížit průběh celé akce. Pro nás organizátory začínají přípravy několik měsíců před samotnou akcí. Pro veřejnost pak vše vypukne od 15 hodin, kdy jsou připraveny atrakce hlavně pro děti, protože bez dětí se žádná pořádná akce nemůže obejít. Letos jsme měli připraveny velký skákací hrad, kterému předcházela překážková dráha, paintbollovou střelnici, hasičské ruské kuželky, hod granátem, hod hasičským přístrojem, slackline (chůze po napnuté ploché smyčce)  nebo taky stavění věže ze sodovkových beden a jiné atrakce. Všechno co bylo připraveno pro zábavu bylo zcela zdarma, což dneska na podobných akcích nebývá zvykem. Nemohlo chybět již tradiční hasičské kolo štěstí a pro dospěláky pak v průběhu odpoledne všemi oblíbené pití piva na čas. 
V 17 hodin začala hrát první kapela, kterých bylo připraveno celkem pět a to ve čtyřech kapelách byl vždy někdo z Vratimova, nebo byli z Vratimova všichni. Všechny kapely byly doslova našlapané hity známými i méně známými, ale předvedli nám i svou vlastní tvorbu. Tímto patří velký dík kapele STENLY BAND, NEPŘIJATÝ HOVOR, EŠBAND, W.O.CH. a NAGAUČ.   
Co se občerstvení týkalo, tak to nemělo chybu. Jako vždy jsme nabídli jídelníček plný výborných jídel,kvalitního piva i nealkoholických nápojů jak pro malé, tak pro velké návštěvníky. Bohužel není v naších silách zajistit větší průtočnost piva nebo zrychlit přípravu jídel, ale myslím si, že fronty nebyly tak hrozné a vždy to za to čekání stálo.
Na závěr se omlouváme všem občanům, kterým akce způsobila jakékoli komplikace, ať už šlo o uzavření komunikace okolo hasičárny, nebo zvýšený hluk, ale za to všechno, co pro občany děláme ve svém volném čase, by malé omezení svého pohodlí mohli strpět.
 
Snad se uvidíme u Hasičského RockFestu 2017.   
 
 
 
                                                                                                                                                                            (RB)

 


Na začátek stránky