Akce mladých hasičů

 

Memoriál Lukáše Pastrňáka 2012
 
Na letošním ročníku konaném 6.10. 2012 byla jako tradičně hojná účast. V mladší kategorii soutěžilo celkem 27 pětičlenných hlídek. První tři příčky obsadily hlídky z Hrabové, Lučiny, Čeladné, naše hlídka byla na krásném 7. místě, další hlídka byla na 19. místě a poslední hlídka našich nejmenších předškoláčků skončila na úžasném 22. místě. Ve starší kategorii soutěžilo 23 hlídek s tím, že první tři místa obsadily hlídky z  Horních Datyň, Šenova a Čeladné. Vratimovská hlídka starších se umístil na 10. místě - chtělo by to přidat na běhu přátelé!!! :-) Po ukončení akce jsme zavezli kytičku na hrob Lukášovi a znavení jsme se rozešli se domů. 
Všem Vám moc děkujeme za nelehkou práci, a dřinu, kterou jste odvedli. :-)
 

 

 

 

 Memoriál Lukáše Pastrňáka

 

Dne 2.10.2010 se konal již 16. ročník memoriálu Lukáše Pastrňáka. Soutěž začala sedmou hodinou ranní, kdy se za slunečného počasí vydali vratimovští hasiči nachystat trať. Na dvoukilometrové trati byly připraveny disciplíny jako překonání lanové překážky, střelba ze vzduchovky, požární ochrana, topografie, uzly a zdravověda. Mladší žáci měli zkrácenou trať asi o půl kilometru a místo střelby je na trati čekal hod granátem na cíl. Účast byla veliká, 24 pětičlenných hlídek mladších hasičů a 21 starších hasičů, nejen z okolních sborů. SDH Vratimov mělo na trati dvě hlídky mladších a jednu hlídku starších. Mladší Vratimov II. - Míša, Ríša, Denis, Kuba a Ondřej byli šikovní, obsadili krásné 2. místo a Vratimov I. která byla složena z nejmladších členů Zuzky, Andrejky, 5leté Markétky, Barušky z Řepišť a Denise (ten byl velitel-nejstarší ) obsadili také krásné 11.místo. Starší - Klára, Lukáš, Jirka, Šimon a Dominik skončili na pěkném 5. místě. Po ukončení soutěže, jsme společně jeli položit kytičku Lukášovi na hrob. Všem moc děkujeme za dřinu a věříme, že na Plamenu, který nás teď čeká, to dopadne obdobně KaN

Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.

Výsledky ke stažení kategorie „mladší“ ZDE.

Výsledky ke stažení kategorie „starší“ ZDE.

 

Závod v požárním útoku - mladší a starší žáci

V pátek 7.5.2010 proběhly ve Vratimově závody mladších a starších žáků v požárním útoku. V kategorii mladších žáků startovaly pouze dvě družstva a naše družstvo, ač předvedlo velmi pěkný výkon, skončilo na druhém místě. Kategorie starších žáků byla obsazena pěti týmy. Družstvo SDH Vratimov předvedlo krásný výkon, jako jediné se dostalo pod hranici půl minuty a umístilo se na 1. místě. Obě družstva získávají jistotu a podávají kvalitní a vyrovnané výkony, tudíž v dalším školním roce se jistě stanou "hrozbou" pro všechny okolní týmy:o) Všem zúčastněným dětem gratuluji, děkuji a přeji spoustu dalších úspěchů v krásném požárním sportu. Zároveň jako vždy děkuji našim dorostencům za pomoc při přípravě závodů!  (RČ)

Fotogalerii najdete ZDE.

 Závody - Šenov

Dne 20.3.2010 se družstva mladších a starších žáků zúčastnila závodů v Šenově. V obou disciplínách (štafetě dvojic a požárním útoku ve třech) předvedly děti krásné výkony a i když to tentokrát nebylo na medailové pozice, oba týmy se sehrávají a již brzo se jistě můžeme těšit na první úspěchy - medaile. Za pomoc nejen při přípravě dětí, ale i na samotných závodech děkuji dorostencům Jirkovi Ozzymu Ocelkovi a Davidovi Havlasovi.  (RČ)