TA Avia 21 Furgon

Toto vozidlo bylo jediné pořízeno jako " civilní " a teprve u nás bylo přestavěno pro potřeby hasičů.

Byla upravena přepážka mezi přední kabinou a zadním prostorem, do zadního prostoru byla osazena boční okna a sedačky pro další posádku, byla vytvořena mřížová přepážka za sedačkami, oddělující zadní prostor a v něm byl vytvořen posuvný rám pro umístění přenosné stříkačky nebo speciálního kontejneru s vybavením pro technické zásahy.

Do vozidla byla instalována radiostanice a majáková rampa se sirénou, majáky v zadní části jsou zapuštěny do karoserie, na přední masku byla namontována dvě záblesková světla.

Vzhledem k tomu, že vůz je využíván " jako třetí " - tedy k dopravě osob na vystřídání u zásahu a pro týlovou podporu, je podle toho také vybaven - zásoba lahví se vzduchem pro VDP, plovoucí čerpadlo, hadice, hydrantový nástavec, různé pomocné nářadí a podobně.

Dnes již toto vozidlo není soušástí našeho vozového parku.

 

     

 

Na začátek stránky

Na výběr techniky